Recenze: Šampon a kondicionér Avlon KeraCare

Ve svém životě jsem prožila několik stádií vztahu ke svým vlasům. Jako malou mě naši nechávali stříhat na kluka a já toužila po dlouhých vlasech. Na základce jsem si vlasy nechala narůst, začala je nenávidět pro jejich kudrnatost a často je rovnala žehličkou. Později jsem vzala kudrny na milost a dnes je miluju. Při mém smíření s kudrnatými vlasy započal hon na nejlepší vlasové produkty určené pro krásné kudrny a budu k vám upřímná, v drogerii žádný takový zázrak nepotkáte. Kudrnaté vlasy totiž mají svá specifika a běžná drogerková péče na ně nestačí. Nejčastějším problémem kudrnatých vlasů je jejich suchost, krepatost, zacuchávání a nepravidelný tvar kudrnek. O kudrnatých vlasech a péči o ně vám napíšu samostatný článek, teď už se pojďme podívat na slibovanou recenzi.

Vyzkoušela jsem už spustu produktů určených na kudrnaté vlasy, ať už běžné značky z drogerie nebo ty, které se zaměřují na kudrnaté vlasy. Značku Avlon a konkrétně jejich produktovou řadu KeraCare jsem objevila na www.lookfantastic.com při svém pravidelném pátrání po mém holy grail vlasovém produktu. Značka je zaměřená na kudrnaté vlasy afrického typu a jejich specifické potřeby. Já jsem si vybrala Hydrating Detangling Shampoo a Humecto Crème Conditioner.

Hydrating Detangling Shampoo

Šampon, který opravdu dělá to, co slibuje. Je poměrně hutný, příjemně voní a vlasy jdou po něm krásně rozčesat. Nedráždí pokožku hlavy a jde poměrně dobře vymýt. Šampony pro mě nejsou klíčovými produkty péče o vlasy a pokud nevysušují, voní a nedráždí pokožku, tak jsem spokojená. Šampon navíc existuje ve verzi bez sulfátů, která byla pro mě jasnou volbou.

Ke koupi zde.

Humecto Crème Conditioner

Při výběru kondicionérů jsem mnohem přísnější. Musí vlasy hydratovat a vyživit, přitom je ale nesmí zatížit. Pokud navíc podporuje přirozenou vlnitost vlasů, jsem v sedmém nebi. Tento kondicionér si proto zaslouží nálepku NEJLEPŠÍ KONDICIONÉR PRO KUDRNATÉ VLASY, KTERÝ JSEM ZATÍM VYZKOUŠELA. Tím slůvkem zatím si nechávám prostor pro ten opravdu dokonaý produkt, který snad časem objevím :D. Kondicionér je opravdu hutný a voní trochu jako barva na vlasy, což může někoho otravovat, ale já mám tyhle vůně ráda. Po nanesení kondicionéru vlasy vždycky rozčešu a nechám chvíli působit. Podle návodu by se měl nechat působit 15 – 20 minut pod igelitovou čepicí, ale toto já nedodržuju. Jeho vymytí chvilku trvá, ale není to žádná katastrofa. Vlasy nechávám po umytí volně uschnout a poté jsou lesklé, hebké, voňavé a kudrliny hezky pravidelné. I přesto bych si dokázala představit ještě malinko vyšší hydrataci a hezčí kudrliny.

Ke koupi zde.

Z řady KeraCare mám v plánu vyzkoušet ještě další produkty, například Leave In Conditioner nebo Defining Custard, protože si myslím, že se jedná o opravdu kvalitní produkty, které přitom nestojí majlant a svou práci odvádí dobře.

Co vy a vaše vlasy? Bojujete s kudrnami? Jaký je váš oblíbený šampon a kondicionér?

Anna

 

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *