Jak se starám o svou pleť. 3. část: Speciální péče

Ano, je to tak, je tu další díl našeho seriálu. Tentokrát se zaměřím na speciální péči o pleť, to znamená něco navíc, co své pleti dopřávám, ať už proto, že je to nutné nebo prostě chci. Všechny tyto produkty bych mohla roztřídit do tří kategorií, a to peeling, vrásky a hojení.

Peelingy jsem dřív neměla moc v lásce, zdálo se mi, že mou citlivou pleť dráždí a dělají víc škody než užitku. Nakonec se ukázalo, že na vině jsou nevhodné produkty, které obsahují příliš velké nebo příliš „drsné“ peelingové částice. Dnes vám tady ukážu dva poměrně neobvyklé typy peelingů, které jsem si oblíbila. Prvním je tento peeling Douglas z kolekce Naturals. Jedná se vlastně o jemný peelingový prášek, který obsahuje drobné rostlinné částečky. Sám o sobě je v podstatě nepoužitelný, proto ho míchám s jeho kolegou ze stejné řady. Tím kolegou je čisticí olej s okvětními lístky růží. Spolu tvoří skvělou dvojku, pleť je po jejich použití krásně hladká, ale závoreň není vysušená, spíš naopak. Další peeling, který jsem si oblíbila, pro jistotu neobsahuje žádné obrušující částečky, jedná se totiž o enzymatický peeling Elemis, který vás zbaví odumřelých kožních buněk právě pomocí enzymů. Už jsem se o něm zmiňovala v tomto článku a nebyla jsem z něj úplně nadšená 🙂 nakonec jsem si ho ale oblíbila. Sice ta peelingová schopnost není tak skvělá, jako u dua Douglas, ale pleť je po něm taková rozzářená a svěží.

Vrásky mě děsí už asi od 18 let a i když mi jich od té doby moc nepřibylo, neustále se snažím předcházet dalším. Kolem očí žádné na první pohled viditelé vrásky nemám a snad je za to částečně zodpovědný i tento oční krém Vichy z řady Slow Âge. Ze stejné řady zbožňuju i denní krém, o tom to ale dnes nebude. Dalším mým protivráskovým pomocníkem je sérum 10% Argireline Solution od The Ordinary, o kterém jsem psala tady a pořád ho mám stejně ráda.

Poslední produkt, který vám dnes ukážu, zná asi každá holka, dívka, žena. Jasně, je to Sudocrem, což je nejlepší zmizík na pupínky, případně na škody způsobené jejich odstraňováním. Já ho používám snad každý večer, protože na sobě neustále vidím nějaké nedokonalosti a touhle bílou mastí je alespoň zamáznu a tajně doufám, že přes noc zmizí 🙂 (a světe div se, ono to většinou i docela dobře funguje).

Jaké jsou vaše oblíbené „speciální“ produkty péče o pleť?

Anna

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *