Jak se starám o svou pleť. 2. část: Hydratace

A máme tu druhou část našeho seriálu! Hned po odličování a čištění je pro mě nejdůležitější hydratace pleti. Všude se dočteme, že pro pleť je důležitá hlavně hydratace zevnitř, tedy že budeme hodně pít, také dostatek spánku, vyhýbání se stresu a zněčištěnému ovzduší. Já sama se přiznám, že pitný režim rozhodně nedodržuju, spím asi šest hodin denně, stresu se nevyhnu a zněčištěnému vzduchu v Brně také ne 🙂 vzhledem k tomu všemu se snažím dodat pleti dostatečnou dávku hydratace alespoň ve formě krémů a masek. A o nich bude také dnešní článek.

Krém na obličej používám každé ráno a pak večer po sprše. Momentálně je mým největším oblíbencem krém značky The Ordinary, o kerém jsem vám psala tady a používám ho každý den. U některých krémů mám pocit, že je na pleti nejdřív hrozně cítím a pak najednou nic a musím se znovu natřít. U tohoto krému je ten pocit přesně opačný. Když se s ním natřu, mám pocit, že bych mohla klidně přidat ještě jednu vrstu, ale postupem času cítím, že pleť je opravdu krásně hydratovaná a úplně mizí potřeba dalšího natírání. Na druhém místě v mém pomyslném hydratačním žebříčku najdete krém Ultra Repair Cream od First Aid Beauty. Ten jsem si oblíbila obzvlášť teď v zimě, když chci pleti dodat ještě malinko víc hydratace. Tento krém můžete použít také na jiné části těla, třeba suché lokty a další výhodou je, že je vhodný pro citlivou pleť.

Další hydratační kategorii u mě tvoří masky. Vybrala jsem pro vás tyhle tři, protože 1. mám je všechny ráda a 2. jsou všechny v podstatě stejné 😀 už jsem se nad tím pozastavila dřív a říkala jsem si, že vám to musím napsat. Ty masky vypadají všechny stejně, voní stejně, používají se stejně a mají také dost podobné výsledky. I přes to mám mezi nimi jednoho favorita a tím je maska SOS Hydra Moisture & Radiance Mask značky Mádara, která vám přes noc vykouzlí opravdu krásnou pleť. Další dva o poznání levnější oblíbenci jsou Extra-Firming Facial Mask od Natura Siberica, která má z 99 % přírodní složení (a je o poznání levnější) a Overnight Hydration Therapy značky ESPA. Všechny tři masky můžete navíc použít přes noc, protože se nemusí smívat.

A jako úplného posledňáčka tu mám pleťový olej Emma Hardie Brilliance Facial Oil. Oleje na pleť používám hrozně ráda, ale většinou dost nepravidelně, takže mi obvykle na obličeji způsobí pěknou paseku 😀 tenhle je ale docela lehoučký a navíc krásně voní, takže si ho občas dopřávám jako takovou mňamku pro pleť. Určitě bych ho doporučila spíš na noc nebo na víkendové dny, kdy neplánujete žádné líčení, protože ten olejový film přeci jen na pleti chvilku drží.

Máte nějaké své hydratační oblíbence? A jak zvládáte pitný režim vy?

Anna

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *