Jak se starám o svou pleť. 1. část: Odličování a čištění

Připravila jsem si pro vás nový „seriál“ o tom, jak se starám o svou pleť. Zatím vůbec nevím, kolik bude mít dílů, ale hned mi bylo jasné, o čem musí být první díl. O čištění pleti a odličování, protože to je u mě základ péče o pleť. Nikdy bych nešla spát nalíčená a obvykle dělám dvojí čištění. Začínám micelárkou, kterou se snažím odlíčit co nejvíc očního make upu a alespoň většinu toho na tváři. Nejčastěji používám micelárku od Garnier (je vcelku jedno jestli růžovou, zelenou nebo modrou, nevidím mezi nimi velký rozdíl). Kdysi jsem používala výhradně micelární vodu od Biodermy, ale za tu cenu mi nepřipadá o moc lepší než Garnier.

Všimla jsem si ale, že micelárka není úplně nejvhodnější řešení pro suchou pleť, proto se místo ní snažím alespoň občas používat jiná čistítka, nejčastěji krémový cleanser od Eve Lom, který zbožňuju a už jsem vám o něm kdysi psala. Našla jsem na něm jen jednu chybičku. Pokud mám výrazněji nalíčené oči a použiju na ně víc cleanseru, tak pak vidím trochu zamlženě 😀

Druhé čištění pak probíhá ve sprše, kde se snažím dostat z obličeje to, co tam ještě po prvním čištění zůstalo. Cleanserů mám momentálně doma hrozně moc, ale nejčastěji sahám po dvou z nich. Prvním je cleanser od First Aid Beauty, který podle mě divně smrdí, ale mé pleti vyhovuje a nijak ji nedráždí.

Druhou nejčastější možností je pro mě Moor Cream Cleanser od značky Omorovicza. Ten mi naopak voní moc, je to taková svěží až mentolová vůně. Navíc jsou v něm jemné peelingové částice, takže po něm sahám nejčastěji, když potřebuju kromě čištění také malinko obrousit pleť.

K čištění pleti pro mě neodmyslitelně patří také masky. Z poslední doby bych vypíchla tuhle ze Sephory s modrým jílem a minerály. U čisticích masek je pro mě důležité, aby pleť vyčistily, ale zároveň ji nevysušovaly a tahle splňuje obojí. Tenhle malý pytlíček má 35 ml, už jsem ji použila asi třikrát a ani to na něm není poznat. Za mě mají menší balení vždycky plus, protože s množstvím kosmetiky, kterou doma mám, nejsem schopná všechno spotřebovat včas.

Jak se o svou pleť staráte vy? Také je pro vás čištění to nejdůležitější?

Anna

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *