Srovnání: Chanel Coco Mademoiselle Eau de Parfum vs. Eau de Parfum Intense

Dnes jsem si pro vás připravila slibované srovnání parfému Chanel Coco Mademoiselle s jeho novou verzí z roku 2018 s přídomkem intense. Původní verze přišla na trh v roce 2001 a jejím autorem je Jacques Polge – „The Nose“ Chanelu v letech 1978 až 2015 a řadí se mezi orientální květinové vůně. Novou verzi stvořil syn původního autora Olivier Polge a řadí se mezi orientální dřevité vůně. Já používám původní verzi témeř každý den už asi 7 let, poslední flakon mám asi tři roky a na fotkách je to znát, za to se předem omlouvám.

 

Složení původní verze:

Hlava: Pomeranč, mandarinka, květ pomerančovníku a bergamot

Srdce: Mimóza, jasmín, turecká růže a ylang-ylang

Základ: Fazole tonka, pačuli, opoponax, vanilka, vetiver a bílé pižmo

 

Složení nové verze:

Hlava: Sicilský pomeranč, kalábrijský bergamot a citron

Srdce: Růže, jasmín a ovocné tóny

Základ: Pačuli, fazole tonka, madagaskarská vanilka, labdanum a bílé pižmo

 

Člověk by podle složení řekl, že vůně nebudou tolik odlišné, ale je mezi nimi výrazný rozdíl a lišit se začínají už od krabičky. Já mám obě vůně ve variantě 100 ml a obě byly kupované v Sephoře. Krabička původní verze je celkově menší – na výšku i na šířku, písmo je ovšem větší, černé a vystouplé. Nová verze má na krabičce písmo menší, černé a vystouplé a je orámováno zlatým rámečkem. Každá verze má poté na krabičce nápis buď Eau de Parfum nebo Eau de Parfum Intense. Zadní strana krabičky je u obou verzí stejná a dočteme se zde například informace o složení parfémů. Na spodních stranách krabiček jsou poté čárové kódy a také vyražený číselný kód, který se musí shodovat s kódem vygravírovaným na flakonu.

Flakony parfémů jsou stejné, liší se pouze zátka, která je u nové verze čirá, kdežto u původní verze je zbroušená do matna a kroužek kolem hrdla flakonu má převrácené barvy, u původní verze je to bílý kroužek na zlatém pozadí a u nové zlatý kroužek na bílém pozadí. Na flakonu nové verze je také zlatý nápis Eau de Parfum Intense a maličko se liší „destička“ s názvem parfému. Zajímavostí je, že původní verzi flakonů navrhla sama Gabrielle Chanel v letech 1919 až 1920. Od té doby se změnily jen maličkosti a používají se dodnes u všech Chaneláckých parfémů. Liší se také barva samotné vůně, původní verze je spíš růžová a nová verze broskvová.

A to nejdůležitější? Samotná vůně. Já bych novou verzi rozhodně neoznačila jako mladší sestřičku té původní, jak jsem se dočetla v některých recenzích. Tohle je rozhodně starší sestra, možná dokonce teta původní verze. Nová verze je totiž mnohem dospělejší, vyzrálejší, teplejší a intenzivnější. Původní verze je hned od začátku spíše květinová a sladká, zároveň cítíte celou tu škálu citrusů nová verze hned od začátku vyzařuje teplo a cítíte takové dřevité tóny, u mě se nejvíce rozvine vůně jasmínu a růže, citrsusové tóny jsou tu hodně upozaděny. Nakonec cítím hlavně pižmo a pačuli a u starší verze se dlouho drží květinové tóny, hlavně ylang-ylang. Oba parfémy na sobě po několika hodinách přestávám cítit, okolí je ale cítí pořád. Vůně krásně drží několik dnů na oblečení a já například zbožňuju ty momenty, kdy si uvolním vlasy z drdolu a ovane mě závan milované vůně.

Co napsat závěrem? Obě verze Coco Mademoiselle naprosto zbožňuju a myslím, že budu asi napořád. Starší verze je květinovější a užijete si také celou škálu citrusů, je to vůně vhodná pro všechny věkové kategorie na den i noc. Nová intenzivní verze je teplejší, dospělejší, nebude úplně vhodná pro mladší slečny nebo pro někoho, kdo nemá rád intenzivní a těžší vůně. Nová verze je podle mě takovým přechodem mezi původní Coco Mademoiselle a těžšími parfémy od Chanelu, například N°5. Intenzivní verze je rozhodně elegantní, silná a velmi ženská, přesně taková by měla být také její nositelka.

Jaký je váš oblíbený parfém? Máte rádi Chanel?

Anna

 

 

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *