Den otevřených vinných sklepů v Čejči

V sobotu 11.8.2018 jsme s Drahým zavítali na jednu z největších akcí, která se v Čejči každoročně odehrává. Je to Den otevřených vinných sklepů a letos se konal už 13. ročník. Akce probíhala ve sklepní lokalitě Pod Búdama a začala v 11 hodin. Sklepy byly otevřené do 18 hodin (některé i déle) a poté se konala Beseda u cimbálu. Vstupné bylo 400 Kč a zahrnovalo degustační skleničku, seznam otevřených sklepů, volnou ochtnávku vín v těchto sklepech a vstup na Besedu u cimbálu. Letos bylo otevřených dvacet sklepů a mohli jsme ochutnat až 254 vzorků, o to jsme se ale samozřejmě ani nepokoušeli 🙂

My jsme na akci dorazili až po 15. hodině a tou dobou už mělo zakoupenou vstupenku přes tisíc lidí. Protože bydlíme blízko Čejče, zaměřili jsme se obzvlášť na vinaře, které známe, ale nebáli jsme se ochutnávat ani u cizích a občas i pro nás neznámá vína, například Rinot u Holečků, Merzling u Mgr. Koláře nebo Golubok u Ing. Stejskala.

My jsme si nejvíc pochutnali ve sklepě u Holečků, kde měli výborné Veltlínské zelené, Neuburské, Hibernal, Svatovavřinecké rosé a z červených nám chutnala obě nabízená vína a to Zweigeltrebe a Cabernet Sauvignon. Zde jsme také ukořistili láhev skvělého Rinotu.

Ve sklepě u Holečků
Nabízená vína
Náš ukořistěný Rinot

Pak nám také chutnalo ve sklepě u Zechmeisterů a u Čotků, kde byla největší zábava.

Sklep u Zechmeisterů

Při ochutnávání vín jsme mohli poslouchat mužský pěvecký sbor z Hovoran nebo se občerstvit u stánku s jídlem. V každém sklepě bylo také připraveno malé občerstvení včetně čisté vody.

Mužský pěvecký sbor z Hovoran

My jsme z akce odcházeli asi v devět hodin večer, takže cimbálovou muziku Mládí z Čejče jsme si moc neužili, ale i tak jsme se skvěle pobavili.

Na akci bylo připravené místo na parkování i stanování, případně bylo možné ubytovat se v některém z penzionů v Čejči a okolí.

Příští Den otevřených vinných sklepů v Čejči se bude konat 17.8.2019 od 11 hodin, opět v lokalitě Pod Bůdama. A že je Pod Bůdama opradvu hezky dokazují myslím dostatečně následující fotky.

Doufám, že se potkáme na příštím ročníku

Anna

 

 

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *